
Product Id: 59
Dell Latitude 5450 Core Ultra 5 125U 16GB RAM 14" FHD Laptop
৳ 1,32,000
In Stock
Quick Overview
- •Processor: Intel Core Ultra 5 125U(12C, Up to 4.30GHz, 12MB Cache)
- •RAM: 16GB (2x8GB)
- •Storage Capacity: 512GB
- •Display: 14.0" FHD (1920x1080) IPS, Noise Cancelling Microphone
- •Graphics Model: Intel UHD Graphics
- •Operating System: Free-Dos
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| LAN | 1 x RJ45 Integrated 10/100/1000 Ethernet LAN |
| RAM | 16GB (2x8GB) |
| Ram | 16GB DDR5 5600MHz, Storage: 512GB M.2 NVMe SSD |
| WiFi | Intel AX211 Wi-Fi 6E 2x2 |
| Color | Titan Gray |
| Model | Latitude 5450 |
| WebCam | Integrated Widescreen FHD Webcam With Temporal Noise Reduction & Camera Shutter |
| Weight | Starting Weight: 3.09 lbs (1.40kg) |
| Display | 14.0" FHD (1920x1080) IPS, Noise Cancelling Microphone |
| Speaker | Speakers Waves MaxxAudio Pro |
| Features | Backlit Keyboard, Privacy Shutter, Type-C, Wi-Fi 6E |
| RAM Type | DDR5 |
| TouchPad | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Bus Speed | 5600MHz |
| CPU Cache | 12MB |
| HDMI Port | 1 x HDMI 2.1 |
| Processor | Intel Core Ultra 5 125U(12C, Up to 4.30GHz, 12MB Cache) |
| Dimensions | 358.50 x 235.60 x 18.99mm |
| Microphone | Noise Cancelling Microphones |
| USB 3 Port | 2 x USB 3.2 Gen1 |
| Card Reader | SD Card Reader (SD, SDHC, SDXC) |
| Adapter Type | 65W AC adapter USB Type-C |
| Battery Type | 3-Cell Battery With Express Charge |
| Display Size | 14-inch |
| Display Type | IPS |
| Storage Type | M.2 NVMe SSD |
| Touch Screen | N/A |
| Chipset Model | Integrated with the processor |
| Graphics Type | Integrated |
| Keyboard Type | English US backlit Copilot key keyboard |
| Optical Drive | N/A |
| Security Chip | Trusted Platform Module 2.0 |
| Graphics Model | Intel UHD Graphics |
| Processor Core | 12 |
| Total RAM Slot | 2 |
| Graphics Memory | Shared |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Core Ultra 5 125U |
| Battery Capacity | 42 WHr |
| Max RAM Capacity | Up to 64GB |
| Operating System | Free-Dos |
| Processor Thread | 14 |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Details | 3 Years for Laptop (1 Year for Battery) |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Fingerprint Sensor | N/A |
| Processor Frequency | 2.10GHz to 4.30GHz |
| Camera Privacy Shutter | Yes |
| Headphone & Microphone Port | 1 x Universal Audio Jack |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 2 x USB Type-C Thunderbolt 4.0 with Power Delivery & DisplayPort |



