
Product Id: 58
Dell Latitude 5450 Core Ultra 5 125U 14" FHD Laptop
৳ 1,29,500
In Stock
Quick Overview
- •Processor: Intel Core Ultra 5 125U (12MB Cache, Up to 4.3 GHz Turbo)
- •RAM: 8GB DDR5 5600MT/s, Storage: 512GB Gen 4 SSD
- •Storage Capacity: 512GB
- •Display: 14" FHD (1920 x 1080), 250nit, 45% NTSC
- •Graphics Model: Integrated Intel graphics for Intel Core Ultra 5 125U processor
- •Operating System: Free DOS
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| LAN | 1x RJ-45 |
| RAM | 8GB DDR5 5600MT/s, Storage: 512GB Gen 4 SSD |
| WiFi | AX211, 2x2, 802.11ax |
| Color | Silver |
| Model | Latitude 5450 |
| WebCam | FHD Camera |
| Weight | 3.09 lb (1.40 kg) |
| Display | 14" FHD (1920 x 1080), 250nit, 45% NTSC |
| Speaker | Stereo speakers with Waves MaxxAudio Pro 13.0, 2 W x 2 = 4 W |
| Features | Type-C, Wi-Fi 6E, Backlit Keyboard |
| RAM Type | DDR5 |
| TouchPad | Precision Clickpad with multi-touch gesture support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Bus Speed | 5600MT/s |
| CPU Cache | 12MB |
| HDMI Port | 1x HDMI 2.1 |
| Processor | Intel Core Ultra 5 125U (12MB Cache, Up to 4.3 GHz Turbo) |
| Removable | Yes |
| Dimensions | Height (rear): 0.83 in. (21.04 mm) Height (front): 0.75 in. (19.06 mm) Width: 12.65 in. (321.35 mm) Depth: 8.35 in. (212 mm) |
| Microphone | Yes |
| USB 3 Port | 1x USB 3.2 Gen 1 1x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare |
| Adapter Type | 65W AC adapter, USB Type-C, EcoDesign |
| Battery Type | 3 Cell |
| Display Size | 14 inch |
| Display Type | LED |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Storage Type | M.2 2230, TLC PCIe |
| Touch Screen | No |
| Graphics Type | Integrated |
| Keyboard Type | English US backlit keyboard, 79-key |
| Extra M.2 Slot | N/A |
| Graphics Model | Integrated Intel graphics for Intel Core Ultra 5 125U processor |
| Processor Core | 12 |
| Total RAM Slot | 2 |
| Graphics Memory | Shared |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Core Ultra 5 125U |
| Storage Upgrade | Installed SSD can be upgradeable |
| Battery Capacity | 54 Wh |
| Display Features | Brightness: 250 nit, 45% NTSC |
| Max RAM Capacity | 32GB |
| Operating System | Free DOS |
| Processor Thread | 14 |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Details | 3 Years Warranty |
| Keyboard Features | Copilot key |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Processor Frequency | Up to 4.3 GHz Turbo |
| Camera Privacy Shutter | Yes |
| Headphone & Microphone Port | 1x universal audio port |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 2 x Thunderbolt 4 (40 Gbps) with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery |



