
Product Id: 117
MSI Cyborg A15 AI B2HWFKG Ryzen 7 260 RTX 5060 8GB Graphics 144hz 15.6" FHD IPS Gaming Laptop Copilot+PC
৳ 1,75,000
In Stock
Quick Overview
- •Processor: AMD RYZEN 7 260 (24MB L3 Cache, Up to 5.1GHz)
- •RAM: 16GB DDR5, Storage: 512GB NVMe PCIe Gen4 M.2 SSD
- •Storage Capacity: 512GB
- •Graphics Model: NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU
- •Operating System: Free Dos
- •Battery Capacity: 55.2Whr
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| LAN | 802.11 ax |
| NPU | Yes |
| RAM | 16GB DDR5, Storage: 512GB NVMe PCIe Gen4 M.2 SSD |
| WiFi | 802.11 ax Wi-Fi 6E |
| Color | Translucent Black |
| Model | Cyborg A15 AI B2HWFKG |
| WebCam | HD type (30fps@720p) 3D Noise Reduction (3DNR) |
| Weight | 2.1 kg |
| Speaker | 2x 2W Speaker |
| Features | RGB Keyboard, Fingerprint, Webcam Shutter, 144Hz IPS Display |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB GDDR7 Laptop GPU |
| RAM Type | DDR5 |
| TouchPad | Yes |
| Bluetooth | 5.3 |
| Bus Speed | 5600MHz |
| CPU Cache | 24MB |
| HDMI Port | 1x HDMI™ 2.1 (4K @ 60Hz) |
| Processor | AMD RYZEN 7 260 (24MB L3 Cache, Up to 5.1GHz) |
| Dimensions | 359.3 x 245.25 x 22.15-23.15 mm |
| Generation | AMDZen4 |
| Microphone | Array Microphone |
| USB 3 Port | 2x Type-A USB 3.2 Gen1 |
| Adapter Type | 120W adapter |
| Battery Type | 4-Cell |
| Display Size | 15.6" |
| Display Type | IPS |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Storage Type | NVMe PCIe Gen4 |
| Graphics Type | GDDR7 |
| Keyboard Type | RGB |
| Audio Features | DTS |
| Graphics Model | NVIDIA GeForce RTX 5060 Laptop GPU |
| Processor Core | 8 |
| Total RAM Slot | 2 Slots |
| Graphics Memory | 8GB |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Model | Ryzen 7 260 |
| Battery Capacity | 55.2Whr |
| Max RAM Capacity | Max 96GB |
| Operating System | Free Dos |
| Processor Thread | 16 |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Details | 2 years Warranty (Battery & Adapter 1 Year) |
| Keyboard Features | 4-Zone RGB Gaming Keyboard with Copilot Key |
| Display Resolution | FHD(1920x1080) |
| Fingerprint Sensor | No |
| Processor Frequency | Up To 5.10GHz |
| Camera Privacy Shutter | Yes |
| Headphone & Microphone Port | 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 1x Type-C (USB3.2 Gen1 / DisplayPort/ Power Delivery 3.0) |
Similar Products

MSI Katana 15 HX B14WEK Core i7 14th Gen RTX 5050 8GB Graphics 15.6" FHD Gaming Laptop
৳ 1,68,900

MSI VenturePro 15 A2RWEG Core 5 210H RTX 5050 8GB Graphics 15.6" FHD Gaming Laptop
৳ 1,48,900

MSI Cyborg 15 A13UC Core i5 13th Gen RTX 3050 4GB Graphics 15.6" FHD 144Hz Gaming Laptop
৳ 98,900

MSI Cyborg 15 A13VE Core i5 13th Gen RTX 4050 6GB Graphics 15.6" FHD 144Hz Gaming Laptop
৳ 1,15,900