
Product Id: 451
BATTERY LENOVO UNICO G430 Laptop Battery
৳ 2,500
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,300৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 27186 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 4400mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | Lenovo 3000 G430 G450 G455 G460 G470 G475 G530 G550 G555 G560 G565 G570 G770 N500 Series |
| Battery Part Number | 42T4725 42T4726 51J0226 57Y6266 57Y6527 57Y6528 ASM 42T4586 ASM 42T4728 FRU 42T4585 FRU 42T4727 L06L6Y02 L08L6C02 L08L6Y02 L08N6Y02 L08O6C02 |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery For Lenovo |
| Battery type | Lithium-Ion |
| Voltage | 11.1V |
| Cell | 6 Cells |

