
Product Id: 340
LAPTOP BATTERY INTERNAL HP BE06
৳ 3,500
In Stock
Quick Overview
- •Battery Capacity: 67Wh 5800mAh
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 8,900৳ |
| Regular Price | 9,790৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 43039 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.55V |
| Capacity | 67Wh 5800mAh |
| No. of Cell | 3 Cells |
| Compatible Laptop Model | HP Elitebook 1040 G4 Series HP Elitebook Folio 1040 G4 Series HP Elitebook 1040 G4-2XU40UT Series |
| Battery Part Number | BE06XL 918045-1C1 918045-271 918108-855 918180-855 HSN-Q02C HSTNN-1B7V HSTNN-DB7Y HSTNN-IB7V 918045-2C1 |
| Warranty | 6 months |
| Model | Laptop Battery for HP Elitebook 1040 G4 Folio Series |
| Battery Capacity | 67Wh 5800mAh |
| Battery Cells | 3 Cells, Voltage: 11.55V |

