
Product Id: 336
LAPTOP BATTERY COMPATIBLE HP 6720
৳ 2,000
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,500৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26869 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 58Wh 5200mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | HP 550 Compaq 610 Business Notebook 6720s Business Notebook 6720s/CT Business Notebook 6730s Business Notebook 6730s/CT Business Notebook 6735s Business Notebook 6820s Business Notebook 6830s |
| Battery Part Number | DD06 dd08 dd08063 GJ655AA HSTNN-fb51 HSTNN-fb52 HSTNN-i39c HSTNN-i40c HSTNN-i48c-a 451085-121 451085-141 451085-142 451085-361 451085-621 |
| Warranty | 01-year |
| Model | HP Compaq 510 550 610 6730S 6720S 6820S 6735S Series |
| Voltage | 10.8V |
| Cells | 6 Cells |

