
Product Id: 321
HP PI06 Laptop Battery
৳ 1,500
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,500৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26882 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 47Wh 4400mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | HP ENVY 17-J Series HP Envy 15-J HP Envy 15-Q HP Pavilion 14-E HP 15-E Series HP 17-E Series |
| Battery Part Number | PI06 PI09 PI06XL 710416-001 710417-001 709988-421 709989-421 HSTNN-LB4N HSTNN-LB4O HSTNN-YB4N HSTNN-YB4O |
| Warranty | 06-month |
| Model | PI06 HP Pavilion 14 15 17 Envy 15 17 Series |
| Voltage | 10.8V |
| Cells | 6 Cells |

