
Product Id: 314
HP Elitebook 820 G1 SB03XL Battery
৳ 2,800
In Stock
Quick Overview
- •Battery Capacity: 51wh 4250mAh
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 5,600৳ |
| Regular Price | 6,160৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 43139 |
| Brand | Others |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 51wh 4250mAh |
| No. of Cell | 3 Cells |
| Compatible Laptop Model | Hp EliteBook 820 G1 HP EliteBook 720 G1 HP EliteBook 720 G2 HP EliteBook 725 G1 HP EliteBook 725 G2 |
| Battery Part Number | SB03XL SB03046XL HSTNN-LB4T HSTNN-I13C HSTNN-IB4T HSTNN-I13C 716726-421 716726-1C1 717378-001 |
| Warranty | 6 months |
| MPN | SB03XL |
| Model | Laptop Battery for HP EliteBook 720 820 Series |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Capacity | 51wh 4250mAh |
| Battery Cells | 3 Cells, Voltage: 11.1V |

