
Product Id: 303
HP CQ40 Laptop Battery
৳ 1,500
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,400৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26880 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 58Wh 5200mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | HP Pavilion dv4-1000 dv4-2000 dv5-1000 dv6-1000 dv6-2000 G50 G60 G61 G70 G71 Compaq Presario CQ40 CQ41 CQ45 CQ50 CQ60 CQ61 CQ70 CQ71 DV4 DV4T DV5 DV5T DV5Z DV6 G50 G60 G70 |
| Battery Part Number | HSTNN-IB72 HSTNN-IB73 HSTNN-LB72 HSTNN-LB73 HSTNN-UB72 HSTNN-UB73 HSTNN-XB72 HSTNN-XB73 KS524AA |
| Warranty | 06 months |
| Model | HP Compaq CQ40 CQ50 Series |
| Voltage | 10.8V |
| Cells | 6 Cells |

