
Product Id: 299
HP 8460 Laptop Battery
৳ 1,600
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,400৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26912 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 43wh 4400mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | HP EliteBook 8460p HP EliteBook 8460w HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8560p HP EliteBook 8570p HP ProBook 6360b HP ProBook 6360t Mobile Thin Client HP ProBook 6460b HP ProBook 6465b HP ProBook 6470b HP ProBook 6475b HP ProBook 6560b HP ProBook 6565b HP ProBook 6570b |
| Battery Part Number | C103XL CI03 CI03048XL CI03XL CIO3 CIO3XL HSTNN-DB7N HSTNN-I66C-4 |
| Warranty | 06-Months Warranty |
| Model | Laptop Battery For HP |
| Voltage | 10.8V |
| Cells | 6 Cells |

