
Product Id: 356
Hp 840 G5 SS03XL (Original) Laptop Battery
৳ 2,500
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 5,000৳ |
| Regular Price | 5,300৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26948 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.55V |
| Capacity | 50Wh 4330mAh |
| No. of Cell | 3 Cells |
| Compatible Laptop Model | HP EliteBook 730 G5 735 G5 740 G5 745 G5 755 G5 830 G5 840 G5 846 G5, EliteBook 735 745 G6 840 G6, ZBOOK 14U G5 G6 Series |
| Battery Part Number | SS03XL HSTNN-LB8G HSTNN-IB8C 932823-421 933321-855 HSN-I12C HSN-I13C-4 |
| Warranty | 03-months |
| Model | Laptop Battery For HP |
| Voltage | 11.55V |
| Cells | 3 Cells |

