
Product Id: 296
HP 4430 Laptop Battery
৳ 1,600
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,800৳ |
| Regular Price | 3,100৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 23681 |
| Brand | MaxGreen |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 48Wh 4400mAh |
| No. of Cell | 6 |
| Compatible Laptop Model | HP ProBook 4330s 4331s, ProBook 4430s 4431s, ProBook 4530s 4535s, Probook 4435s 4436s, Probook 4440s 4441s 4446s, Probook 4540s 4545s Series |
| Battery Part Number | PR06, PR09, QK646AA, QK646UT, LC32BA122, HSTNN-DB2R, HSTNN-I02C, HSTNN-LB2R, HSTNN-IB2R |
| Warranty | 1 Year |
| Model | PR06 PR09 |
| Cells | 6 Cells |
| Voltage | 10.8V |

