
Product Id: 146
Fantech TONE II HQ56 Gaming Headphone
Regular Price: ৳ 1,020
৳ 999
Save 2% on this product
In Stock
Quick Overview
- •Weight: 175 ± 2 g
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Color | Black |
| Model | TONE II HQ56 |
| Weight | 175 ± 2 g |
| Impedance | 32 Ohm |
| Dimensions | 200*155*88 mm |
| Input Jack | 3.5 mm TRRS |
| Driver Size | 40 mm |
| Sensitivity | 110dB |
| Cable Length | 1.5 m PVC Cable |
| Connectivity | Wired |
| Driver Diameter | 40mm |
| Frequency Range | 20-20KHz |
| Pick-up Pattern | Omni-directional |
| Frequency Response | 20 Hz - 20 KHz |
| System Requirements | Windows® 7 or later, Mac® OS 10.11 or later, Android, iOS, Switch, PS4, PS5, XSX |
| Manufacturing Warranty | 1 year |
| Microphone Directivity | Omnidirectional |



