
Product Id: 387
DELL V131 Laptop Battery
৳ 1,800
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,500৳ |
| Regular Price | 2,700৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26993 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 5200mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | DELL Inspiron 13Z Series DELL Inspiron 13z-N311z Series DELL Inspiron N311z Series DELL Inspiron 14Z Series DELL Inspiron 14z-N411z Series DELL Inspiron N411z Series DELL Latitude 3330 Series DELL Vostro V131 Series DELL Vostro V131D Series DELL Vostro V131R Series |
| Battery Part Number | 268X5, 312-1257, 312-1258, H2XW1, H7XW1, JD41Y, N2DN5, SMTD8, 8MTD8, YFDF9, JR6XC, 5MTD8 |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery For Dell |
| Voltage | 11.1V |
| Cells | 6 Cells |

