
Product Id: 385
DELL J60J5/E7270 Laptop Battery
৳ 2,500
In Stock
Quick Overview
- •Battery Capacity: 55Wh
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 4,500৳ |
| Regular Price | 4,950৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 43331 |
| Brand | Others |
| Battery Voltage | 7.6V |
| Capacity | 55Wh |
| No. of Cell | 4 Cells |
| Compatible Laptop Model | Dell Latitude E7270 Latitude E7470 7270 7470 Series |
| Battery Part Number | J60J5 J6OJ5 242WD PDNM2 1W2Y2 0F1KTM F1KTM NJJ2H GG4FM 5F08V |
| Warranty | 6 months |
| MPN | J60J5 |
| Model | Laptop Battery for Dell Latitude E7470 E7270 Series |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Capacity | 55Wh |
| Battery Cells | 4 Cells, Voltage: 7.6V |

