
Product Id: 384
DELL INTERNAL 5547 Laptop Battery
৳ 2,250
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 4,500৳ |
| Regular Price | 4,800৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 27009 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 7600mAh |
| No. of Cell | 3 Cells |
| Compatible Laptop Model | Inspiron 5445, 5447, 5448, 5545, 5547, 5548, 5542, 14-5445, 14-5447, 14-5448, I5-5547, 15-5548, 15-5542, 15-5543, N5447, N5547, Latitude 15 3550, Latitude 3450, 3550 |
| Battery Part Number | Dell V5547/5448 |
| Warranty | 03 months |
| Model | Laptop Battery For Dell |
| Voltage | 11.1V |
| Cells | 3 Cells |

