
Product Id: 375
DELL E5440 Laptop Battery
৳ 2,000
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,400৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26987 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 65Wh 5800mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | Dell Latitude E5440 Dell Latitude E5440-4668 Dell Latitude E5540 Series |
| Battery Part Number | N5YH9 3K7J7 970V9 TU211 VV0NF 0M7T5F |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery For Dell Latitude |
| Voltage | 11.1V |
| Cells | 6 Cells |

