
Product Id: 398
DELL 5470 (6MT4T) ORG Laptop Battery
৳ 3,000
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 4,500৳ |
| Regular Price | 5,000৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 27003 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Polymer |
| Battery Voltage | 7.4V |
| Capacity | 6460mAh |
| No. of Cell | 4 Cells |
| Compatible Laptop Model | Dell Latitude E5550, Dell Latitude E5550 SERIES Latitude E5450 E5550 Models G5M10 G5Ml0 G5M1O F5WW5 HK6DV 7V69V 79VRK 8V5GX 08V5GX 0K3JK9 0R9XM9 R9XM9 TXF9M WYJC2 8V5GX, G5m10, G5m1o, G5mi0, G5mio 8V5GX; WYJC2; F5WW5; K9GVN; R9XM9; YM3TC G5M10, 0G5M10 |
| Battery Part Number | Dell E5470/E5450 |
| Warranty | 03 months |
| Model | Laptop Battery For Dell |
| Voltage | 7.4V |
| Cells | 4 Cells |

