
Product Id: 371
DELL 4030 Laptop Battery
৳ 1,700
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,400৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26988 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 48wh 4400 mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | DELL INSPIRON 14V BATTERY, DELL INSPIRON 14VR BATTERY, DELL INSPIRON M4010 BATTERY, DELL INSPIRON N4020 BATTERY, DELL INSPIRON N4030 BATTERY |
| Battery Part Number | 0M4RNN 312-1231 KG9KY W4FYY X3X3X |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery For Dell 4030/4020 Notebook |
| Voltage | 11.1V |
| Cells | 6 Cells |

