
Product Id: 364
DELL 1525 Laptop Battery
৳ 1,800
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 2,200৳ |
| Regular Price | 2,400৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26986 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.1V |
| Capacity | 56Wh 5200mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | Dell Inspiron 1545 1440 PP29L PP41L 1525 1526 1546 1750 N1440 Vostro 500 Series |
| Battery Part Number | X284G GP952 M911G GW240 K450N G555N J399N RN873 0F972N G558N C601H |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery for Dell Inspiron |
| Voltage | 11.1V |
| Cells | 6 Cells |

