
Product Id: 413
ASUS X456U C21N1508 Laptop Battery
৳ 2,000
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 4,300৳ |
| Regular Price | 4,600৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 26615 |
| Brand | MaxGreen |
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Voltage | 7.6V |
| Capacity | 38Wh 4840mAh |
| No. of Cell | 3 Cells |
| Compatible Laptop Model | Asus X456 X456UA X456UA1A X456UA-1A X456UA1B X456UA-1B X456UA1C X456UA-1C X456UA3G X456UA-3G X456UB X456UF X456UJ X456UQ X456UR X456UV |
| Battery Part Number | 0B200-01740000, 0B200-01740100, 0B200-01740200, 0B200-01740300, C21N1508 |
| Warranty | 01-Year |
| Model | C21N1508 |
| Cells | 3 Cells |
| Voltage | 7.6V |

