
Product Id: 436
ASUS X410/UX410/B31N1535 LAPTOP BATTERY
৳ 2,800
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 6,000৳ |
| Regular Price | 6,200৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 23728 |
| Brand | MaxGreen |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.4V |
| Capacity | 48Wh 4240mAh |
| No. of Cell | 4 |
| Compatible Laptop Model | UX310 UX310UA UX310UA-1A 1C UX310UA-FB035T FB038T FB097T FC062T FC073T FC075T FC088T FC089T FC106R FC114T FC132T FC137T FC153T FC255T FC331T FC347T FC348T GL003T GL011T GL085T GL123T GL151T RB52 UX310UQ UX310UQ-1A 1C FC396T GL011T UX410UA GV010T UX410UQ UX410UQ-1A 1C Series. |
| Battery Part Number | B31N1535 3ICP7/60/80 0B200-02020000 |
| Warranty | 01-Year |
| Model | B31N1535 |
| Cells | 4 Cells |
| Voltage | 11.4V |

