
Product Id: 428
ASUS S15 S531F / B31N1842 Laptop Battery
৳ 2,800
In Stock
Quick Overview
- •Battery Capacity: 42Wh 3653mAh
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 7,200৳ |
| Regular Price | 7,920৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 43542 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 11.52V |
| Capacity | 42Wh 3653mAh |
| No. of Cell | 3 Cells |
| Compatible Laptop Model | Asus VivoBook S15 V5050E V5050EA V5050EA1135 S5500F S5500FL X513EA X513EP X513EQ X531FX531FA K531F S531F S531FA S531FL V531F V531FA V531FL Series |
| Battery Part Number | B31N1842 0B200-03440000 |
| Warranty | 6 months |
| MPN | B31N1842 |
| Model | Laptop Battery for Asus VivoBook S15 S531F Series |
| Battery Capacity | 42Wh 3653mAh |
| Battery Cells | 3 Cells, Voltage: 11.52V |

