
Product Id: 409
ASUS k55 Laptop Battery
৳ 1,700
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 3,200৳ |
| Regular Price | 3,400৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 27082 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 58Wh 5200mAh |
| No. of Cell | 6 Cells |
| Compatible Laptop Model | Asus A45 A55 A55V A75 K45 K55 K75 R400 R500 R700 R500VD X55 X45 A32-K55 A33-K55 |
| Battery Part Number | A32-K55 A33-K55 A41-K55 |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery For ASUS |
| Voltage | 10.8V |
| Cells | 6 Cells |

