
Product Id: 406
ASUS INTERNAL X541 Laptop Battery
৳ 1,500
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 3,500৳ |
| Regular Price | 3,800৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 18312 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Voltage | 10.8V |
| Capacity | 2600 mAh |
| No. of Cell | 3-cell |
| Compatible Laptop Model | ASUS X541 series ASUS X541U series ASUS X541N series ASUS X541S series ASUS X541SA series ASUS X541SC series ASUS X541UV series ASUS X541UA series |
| Battery Part Number | A31N1601 |
| Warranty | 03 months warranty |
| MPN | A31N1601 |
| Model | X541 Series A-Grade |
| Voltage | 10.8 V |

