
Product Id: 476
BATTERY ACER INTERNAL E5-573/AL15A32
৳ 2,000
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 4,500৳ |
| Regular Price | 4,800৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 23699 |
| Brand | MaxGreen |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 14.4V |
| Capacity | 32Wh 2000mAh |
| No. of Cell | 4 |
| Compatible Laptop Model | Acer Aspire E5-473A E5-473G E5-474G F5-572G E5-573 E5-573G E5-573T E5-574 E5-574G E5-752G E5-772 E5-772G E5-773 E5-773G ;Travel Mate P257-M P258-M P277-M P278-M Series. |
| Battery Part Number | AL15A32 AL15A32 (4ICR17/65) KT.00403.025 KT.004B3.025 |
| Warranty | 01-Year |
| Model | AL15A32 |
| Cells | 4 Cells |
| Voltage | 14.4V |

