
Product Id: 4
Acer Aspire 3 A324-31 Intel N100 14" FHD Laptop
৳ 45,900
In Stock
Quick Overview
- •Processor: Intel N100 (6M Cache, up to 3.40 GHz)
- •RAM: 8GB DDR4 3200Mhz, Storage: 512GB SSD
- •Storage Capacity: 512GB
- •Display: 14" FHD (1920 x 1080) IPS
- •Graphics Model: Intel UHD Graphics
- •Operating System: Free-Dos
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| MPN | UN.34DSI.00A |
| RAM | 8GB DDR4 3200Mhz, Storage: 512GB SSD |
| WiFi | 802.11a/b/g/n/ac+ax wireless LAN |
| Color | Pure Silver |
| Model | Aspire 3 A324-31 |
| WebCam | 720P HD WebCam |
| Weight | 1.5 Kg |
| Display | 14" FHD (1920 x 1080) IPS |
| Speaker | Two built-in stereo speakers |
| Features | Two built-in stereo speakers, Type-C port |
| RAM Type | DDR4 |
| TouchPad | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Bus Speed | 3200Mhz |
| CPU Cache | 4MB |
| HDMI Port | 1x HDMI 1.4 |
| Processor | Intel N100 (6M Cache, up to 3.40 GHz) |
| Microphone | Yes |
| USB 3 Port | 1 x USB 3.1 2 x USB 3.0 |
| Card Reader | 1 x Micro SD Card |
| Adapter Type | 3-pin 65 W AC adapter |
| Display Size | 15.6 Inch |
| Display Type | HD |
| Storage Type | NVMe M.2 |
| Graphics Type | Integrated |
| Keyboard Type | Standard Keyboard |
| Graphics Model | Intel UHD Graphics |
| Processor Core | 2 |
| Graphics Memory | Shared |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Intel N100 Processor |
| Storage Upgrade | Up to 1TB |
| Battery Capacity | 36 Wh Li-ion battery |
| Operating System | Free-Dos |
| Processor Thread | 2 |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Details | 2 Years Warranty (Battery & Adapter 1 Year) |
| Part Number / MPN | UN.34DSI.00A |
| Processor Frequency | up to 3.40 GHz |
| Security Locker Slot | Kensington lock slot |
| Headphone & Microphone Port | mic and headphone combo jack |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 1 x USB 3.2 Gen2 Type-C |
Similar Products

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71 Core Ultra 9 275HX RTX 5070 8GB Graphics 16 Inch OLED Gaming Laptop
৳ 3,40,000

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71 Core Ultra 7 255HX RTX 5070 8GB Graphics 16 Inch OLED Gaming Laptop
৳ 3,25,000

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71-73WM Core Ultra 7 255HX RTX 5060 8GB GDDR7 Graphics 16" Gaming Laptop
৳ 2,79,900
Save ৳15,100

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71 Core Ultra 7 255HX RTX 5050 8GB GDDR7 Graphics 16 Inch Gaming Laptop
৳ 2,85,000