
Product Id: 471
ACER v5-573/13b3k Laptop Battery
৳ 2,200
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 4,500৳ |
| Regular Price | 4,800৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 18306 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Voltage | 14.8V |
| Capacity | 2600 mAh |
| No. of Cell | 4-cell |
| Compatible Laptop Model | E15 E5-475 E5-475G E5-52 E5-523 E5-553 E5-553G E5-575G E5-575T E5-575TG E5-576 E5-576G E5-774 E5-774G F5-573G F5-573T F5-771 F5-771G Series E5-575 F5-573 |
| Battery Part Number | AS16A5K AS16A7 AS16A8K KT.00405.001 KT.00407.004 KT.0040G.007 KT.00605.002 4ICR19/66 |
| Warranty | 03 months warranty |
| Model | AS16A5K A-Grade |
| Voltage | 14.8 V |

