
Product Id: 470
ACER EXTERNAL V5-571/V5-471 Laptop Battery
৳ 1,700
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Price | 5,500৳ |
| Regular Price | 5,800৳ |
| Status | In Stock |
| Product Code | 27057 |
| Brand | Others |
| Battery Type | Lithium-Ion |
| Battery Voltage | 15V |
| Capacity | 53wh 3560mah |
| No. of Cell | 4 Cells |
| Compatible Laptop Model | Acer R7-571 R7-571G R7-571G-53338G75ass R7-572 R7-572G R7-571 V5-452 V5-452G V5-452P V5-452PG V7-481 V7-481G V7-481P V7-481PG |
| Battery Part Number | AP13B8K AP13B3K AL13B8K 41CP6/60/78 |
| Warranty | 06 months |
| Model | Laptop Battery For ACER |
| Voltage | 15V |
| Cells | 4 Cells |

