
Product Id: 143
Microlab K250 Stereo Wired Headphone
৳ 975
In Stock
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Model | K250 |
| Others | Lightweight design. Boom microphone. Stylish headband. Ideal for VOIP, Gaming, and Multimedia applications. Comfortable sponge for prolonged use. Supra-aural Headset Microlab Aura Multimedia Stereophonic with clear sound |
| Frequency | 30 - 16 kHz |
| Impedance | 32 ohm |
| Impendance | 2.2K Ohm |
| Input Jack | Input Plug Type: 3.5mm stereo Mic Plug Type: 3.5mm pink |
| Driver Unit | 30 mm (neodymium magnet) |
| Sensitivity | 108 dB |
| Cable Length | 2 Meter |
| Connectivity | Wired via 3.5mm Stereo Jack |
| Driver Magnet | Neodymium Magnet |
| Driver Diameter | 30 Mm (Neodymium Magnet) |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 KHz |
| Microphone Size | 6 dia. x 5mm |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Microphone Diameter | 6 dia. x 5mm |
| Manufacturing Warranty | 1 Year Warranty |
| Polar Patten Directivity | Omnidirectional |



