
Product Id: 152
Microlab G7 Dual Mode Stereo Gaming Headphone
৳ 2,100
In Stock
Quick Overview
- •Weight: 350g
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Color | Black |
| Model | G7 Dual Mode |
| Design | Auto-adjusting metal headband with soft ear cushions |
| Driver | 40mm stereo drivers for balanced gaming audio |
| Others | Rated Input Power: 20mW Max Input Power: 40mW |
| Weight | 350g |
| Frequency | 30Hz~16kHz |
| Impedance | 32ohms±15%At 1KHz |
| Impendance | ≤2.2KΩ |
| Microphone | Noise-reducing, 120° rotatable with LED |
| Sensitivity | -38±3dB |
| Cable Length | 2200mm |
| Connectivity | Wired, USB |
| Driver Diameter | φ40mm |
| Frequency Range | 20~20KHz |
| Microphone Size | φ6*2.7mm |
| Manufacturing Warranty | 01 Year |



