
Product Id: 154
Microlab G6 Stereo Gaming Headphone
৳ 2,200
In Stock
Quick Overview
- •Weight: 501 g
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Color | Black |
| Model | G6 |
| Driver | 50mm high-precision stereo drivers |
| Weight | 501 g |
| Frequency | 30Hz~16kHz |
| Impedance | 16Ω±15%At 1KHz |
| Impendance | ≤2.2KΩ |
| Input Jack | Rated Input Power: 20mW Max Input Power: 40mW |
| Microphone | Noise-canceling, 120° rotatable with LED |
| Sensitivity | -40±3dB |
| Cable Length | 2200mm |
| Connectivity | 3.5mm audio + USB (LED power) |
| Driver Diameter | φ50mm |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 kHz |
| Microphone Size | φ6*2.7mm |
| Manufacturing Warranty | 01 Year |



