
Product Id: 208
Logitech B100 Optical USB Mouse
৳ 449
In Stock
Quick Overview
- •Weight: 3.17 oz (90 g)
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| Color | Black |
| Model | B100 |
| Others | Compatible: Windows 7, 8, 10 or later macOS 10.5 or later ChromeOS, Certified Works With Chromebook Linux Kernel 2.6+ |
| Weight | 3.17 oz (90 g) |
| Warranty | 3 Years Warranty |
| Dimension | Height: 4.45 in (113 mm) Width: 2.44 in (62 mm) Depth: 1.50 in (38 mm) |
| Resolution | 1000± DPI |
| Cable Length | 70.87 in (180 cm) |
| Number of Keys | 3 |
| Optical Sensor | Yes |
| Connection Type | Wired |
| Number of buttons | 3 |
| Sensor Technology | Optical Tracking |



