
Product Id: 68
HP 15-fd0811TU Intel i5 1334U 13th Gen 15.6" FHD Laptop
Regular Price: ৳ 80,500
৳ 78,500
Save 2% on this product
In Stock
Quick Overview
- •Processor: Intel Core i5 1334U (12MB, Up to 4.6 GHz)
- •RAM: 8GB DDR4 3200MHz, Storage: 512GB PCIe NVMe M.2 SSD
- •Storage Capacity: 512GB
- •Display: 15.6" FHD (1920 x 1080), Anti-glare, 62.5% sRGB, 250nits
- •Graphics Model: Intel Graphics
- •Operating System: Windows 11 Home
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| MPN | C78JWPA |
| RAM | 8GB DDR4 3200MHz, Storage: 512GB PCIe NVMe M.2 SSD |
| WiFi | Realtek Wi-Fi 6 (2×2) |
| Color | Moonlight Blue |
| Model | 15-fd0811TU |
| WebCam | HD WebCam |
| Weight | 1.59 kg |
| Display | 15.6" FHD (1920 x 1080), Anti-glare, 62.5% sRGB, 250nits |
| Speaker | Dual speakers |
| Features | Win-11 Home, Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4 |
| RAM Type | DDR4 |
| TouchPad | HP Imagepad; Precision Touchpad support |
| Bluetooth | Bluetooth v5.4 |
| Bus Speed | 3200 MHz |
| CPU Cache | 12 MB L3 cache |
| HDMI Port | 1x HDMI 1.4b |
| Processor | Intel Core i5 1334U (12MB, Up to 4.6 GHz) |
| Dimensions | 359.8 x 236 x 18.6mm |
| Generation | 13th Gen |
| Microphone | Dual-array digital microphones |
| USB 3 Port | 2x USB Type-A 5Gbps signaling rate; |
| Battery Type | Li-ion polymer |
| Display Size | 15.6-Inch |
| Display Type | LED |
| Storage Type | PCIe NVMe M.2 SSD |
| Touch Screen | N/A |
| Chipset Model | Intel integrated SoC |
| Graphics Type | Integrated |
| Keyboard Type | Full-size, soft grey keyboard with numeric keypad |
| Security Chip | Trusted Platform Module (Firmware TPM) support |
| Audio Features | Mic mute key |
| Graphics Model | Intel Graphics |
| Processor Core | 10 |
| Total RAM Slot | (1 x 8 GB) |
| Graphics Memory | Shared |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | Core i5-1334U |
| Battery Capacity | 3-cell, 41 Wh |
| Display Features | Micro-edge, anti-glare, 62.5% sRGB, 250nits |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Thread | 12 |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Details | 2 years Limited Warranty (Terms & Conditions Apply As Per HP, Battery Adapter 1 year). |
| Part Number / MPN | C78JWPA |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Processor Frequency | up to 4.6 GHz |
| Headphone & Microphone Port | 1x headphone/microphone combo |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 1x USB Type-C 5Gbps signaling rate (supports data transfer only and does not support charging or external monitors); |



