
Product Id: 1
Acer Aspire 3 A325-45 Celeron N4500 15.6" HD Laptop
৳ 37,900
In Stock
Quick Overview
- •Processor: Intel Celeron N4500 (4M Cache, 1.10 GHz, up to 2.80 GHz)
- •RAM: 8GB DDR4 3200Mhz, Storage: 512GB SSD
- •Storage Capacity: 512GB
- •Display: 15.6" HD
- •Graphics Model: Intel UHD Graphics
- •Operating System: Free-Dos
Cash on Delivery0% EMI AvailableAuthentic Product
| MPN | UN.344SI.00U |
| RAM | 8GB DDR4 3200Mhz, Storage: 512GB SSD |
| WiFi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Color | Pure Silver |
| Model | Aspire 3 A325-45 |
| WebCam | 720P HD WebCam |
| Weight | 1.5 Kg |
| Display | 15.6" HD |
| Speaker | Two built-in stereo speakers |
| Features | Two built-in stereo speakers, Type-C port |
| RAM Type | LPDDR4X |
| TouchPad | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Bus Speed | 3200Mhz |
| CPU Cache | 4MB |
| HDMI Port | 1x HDMI |
| Processor | Intel Celeron N4500 (4M Cache, 1.10 GHz, up to 2.80 GHz) |
| Dimensions | 357.4(W) x 228 (D) x 17.7 (H) mm |
| Microphone | Yes |
| USB 2 Port | 2 x USB 2.0 Type-A |
| USB 3 Port | 1 x USB 3.2 Gen1 Type-A |
| Adapter Type | DC/ 24 W AC adapter |
| Battery Type | 2 Lithium-Ion (Li-Ion) 5000mAh, 7.6V |
| Display Size | 15.6 Inch |
| Display Type | HD |
| Storage Type | NVMe Gen4 |
| Graphics Type | Integrated |
| Keyboard Type | Standard Keyboard |
| Graphics Model | Intel UHD Graphics |
| Processor Core | 2 |
| Graphics Memory | Shared |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Model | CDC N4500 |
| Storage Upgrade | Up to 1TB |
| Battery Capacity | 38 Wh |
| Operating System | Free-Dos |
| Processor Thread | 2 |
| Storage Capacity | 512GB |
| Warranty Details | 2 Years Warranty (Battery & Adapter 1 Year) |
| Keyboard Features | 99-/100-/103-key Acer keyboard layout with international language support including indicators of CapsLock and F4/Microphone mute |
| Part Number / MPN | UN.344SI.00U |
| Processor Frequency | 1.10 GHz up to 2.80GHz |
| Security Locker Slot | Kensington lock slot |
| Headphone & Microphone Port | mic and headphone combo jack |
| USB Type-C / Thunderbolt Port | 1 x USB 3.2 Gen2 Type-C |
Similar Products

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71 Core Ultra 9 275HX RTX 5070 8GB Graphics 16 Inch OLED Gaming Laptop
৳ 3,40,000

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71 Core Ultra 7 255HX RTX 5070 8GB Graphics 16 Inch OLED Gaming Laptop
৳ 3,25,000

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71-73WM Core Ultra 7 255HX RTX 5060 8GB GDDR7 Graphics 16" Gaming Laptop
৳ 2,79,900
Save ৳15,100

Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71 Core Ultra 7 255HX RTX 5050 8GB GDDR7 Graphics 16 Inch Gaming Laptop
৳ 2,85,000